
TINZE TWERK STUDIO
ke 05. lokak.
|Tinze Twerk Studio
Miittu Lehvävirta lokakuun Twerk tunnit!
Upea Miittu Lehvävirta saapuu opettamaan Tinze Twerk Studiolle 4 viikon ajaksi! Tämä myydään 4 viikon pakettina eikä yksittäiselle tunnille voi ostaa lippua.

Paikka & aika
05. lokak. 2022 klo 18.00 – 26. lokak. 2022 klo 20.00
Tinze Twerk Studio, Energiakatu 3, 00180 Helsinki, Finland
Vieraita
Tietoa tapahtumasta
Miittu saapuu opettamaan Tinze Twerk Studiolle Helsinkiin lokakuussa!
Joka keskiviikko:
klo 18-10 Twerk avoin
klo 19-20 Sensual Twerk
Hinta:
1 x tunti: 100,-
2 x tuntia: 160,-
4 viikon ajan harjoitellaan tekniikoita ja opetellaan koreografia, joka kuvataan viimeisellä tunnilla. Tunneilla on avoin taso. Tervetuloa mukaan!
Sijainti:
Tinze Twerk Studio
Energiakatu 3, krs 3 Helsinki
Ruoholahti
Twerk Avoin taso
Twerk kurssilla harjoitellaan erilaisia twerk tekniikoita ja lopputunnista tanssitaan koreografiaa. Tunti sopii kaiken tasoisille tanssijoille. Harjoituksissa ja koreografiassa otetaan huomioon eritasoiset tanssijat niin että kaikki pääsevät nauttimaan tunnista. Polvisuojat on hyvä olla mukana.
Sensual twerk avoin taso
Sensual twerk kurssilla harjoitellaan sensuellimpaa ja seksikkäämpää liikekieltä ja työskennellään paljon lattiatasossa. Tunneilla tehdään tekniikkaharjoituksia ja tanssitaan koreografiaa. Koreografiassa pääset heittäytymään ja tuomaan omaa upeuttasi esille!
Harjoituksissa ja koreografiassa otetaan huomioon eritasoiset tanssijat niin että kaikki pääsevät nauttimaan tunnista. Polvisuojat on hyvä olla mukana. Kurssille voi halutessaan ottaa tanssikorkkarit mukaan.
Esittely
Miittu Lehvävirta on Ammatti tanssija ja tanssinopettaja Helsingistä. Miitulle tärkeää tanssissa on siitä nauttiminen, yhteisöllisyys, kulttuuri tuntemus, tekniikka ja ilmaisu. Opettajana hän on kannustava ja positiivinen mutta haluaa myös haastaa oppilaitaan kehittymään.
Miittu on twerkkauksen suomen mestari 2017, Em hopea mitalisti 2018 ja Dancehall queen Finland hopea mitalisti 2019.
Hän on toiminut tuomarina mm. Show of the yearissa, pro twerkissä ja twerk sm kisoissa. Miittu on esiintynyt erilaissa tapahtumissa ja musiikivideoilla Suomessa, Lontoossa ja Ghanassa.
Liput
Hinta
Määrä
SUMMA
Twerk avoin taso
100,00 €
Klo 18-19 joka keskiviikko lokakuussa Myydään 4 viikon pakettina
100,00 €
00,00 €
Sensual Twerk
100,00 €
Klo 19-20 joka keskiviikko lokakuussa Myydään 4 viikon pakettina
100,00 €
00,00 €
Combo
160,00 €
Klo 18-19 Twerk avoin klo 19-20 Sensual Twerk joka keskiviikko lokakuussa Myydään 4 viikon pakettina
160,00 €
00,00 €
Yhteensä
0,00 €